Alkaprén 140 plus, lepený spoj savý - velmi savý

Kód: ALK140-0-5L
od 164 Kč

Zvolte variantu

Univerzální kontaktní chloroprenové lepidlo na lepení součástí se vzájemně savými a velmi savými povrchy například kůže + textil, jekor, plsť atd. Lepidlo je velmi rychlé, spoj je velmi pevný, pružný a vodovzdorný. Vyrábí se v objemech 0,5, 1,0 a 5,0 litrů. Podrobnosti v níže uvedeném technickém listě výrobce.

Základ: chloroprenový kaučuk 
Otevřená doba: 6-14minut

Detailní informace

Varianta: plechovka 0,5l / 0,35kg
2-4 dny | ALK140-0-5L
164 Kč
Varianta: plechovka 1,0 l / 0,90 kg
2-4 dny | ALK140-1L
325 Kč

Detailní popis produktu

Stručná charakteristika:
Alkaprén® 140 Plus je kaučukové beztoluenové kontaktní lepidlo určené na lepení materiálů s velmi savými povrchy (např. jekor, plsť, dřevo, beton, apod.).

Vlastnosti:

Báze:                                                chloroprénový kaučuk, rozpouštědlové
Barva:                                               světlebéžová
Sušina:                                             26 ± 2 %
Konzistence (Ford Ø 8 mm):          135 až 160 sekund
Ředidlo:                                           Ředidlo Alkaprén® ZAL (PND 684 050-00)
Spotřeba:                                        400 - 450 g/m2
Záruční doba:                                 24 měsíců ode dne výroby

Návod na použití:
Lepidlo Alkaprén® 140 Plus se nanáší na každý materiál jen jednou, a to buď stěrkou, stříkací pistolí nebo štětcem. Před nanášením je potřeba lepidlo dokonale promíchat. Na každý čistý odmaštěný materiál (hladké plochy se doporučují zdrsnit) se nanese tenká vrstva lepidla, nechá se zavadnout a potom se povrchy slepí. Slepený spoj se doporučuje zatížit nebo zalisovat. Mechanicky je možné lepený spoj namáhat až 24 hodin po slepení. Optimální podmínky na lepení jsou při teplotě 20 °C. Při teplotě nižší než 5 °C může nastat zgelování. V tomto stavu je lepidlo nepoužitelné. Původní konzistence se získá pozvolným temperováním v místnosti při teplotě cca 25 °C. Během temperování je potřeba lepidlo několikrát promíchat. Po vytemperování má lepidlo původní fyzikálně - mechanické vlastnosti. Netemperovat přímým ohřevem! Při teplotách pod 0 °C lepidlo nevratně koaguluje a není možné oživit jeho lepící schopnosti.

Čištění:
Nářadí se čistí ředidlem Alkaprén® ZAL. Při znečištění pokožky se použije abrazivní pasta, např. SOLVIT, ...

Skladování:
Alkaprén® 140 Plus se skladuje v původních obalech v prostorách určených na skladování hořlavin, které odpovídají ustanovením ČSN 65 0201. Teplota v místnosti se může pohybovat od +5 do +20 °C.

Balení:
Plechovky s náplní 0,35 kg, 0,9 kg, 3,6 kg.

Záruka:
Při dodržení skladovacích podmínek výrobce zaručuje kvalitu Alkaprénu® 140 Plus během záruční doby.

Bezpečnost a ochrana zdraví při práci:
Alkaprén® 140 Plus je hořlavá kapalina I. třídy nebezpečnosti. Při práci s Alkaprénem® 140 Plus, jeho přepravě a skladování je nutno dodržovat ustanovení, která jsou uvedena v Kartě bezpečnostních údajů výrobku.

Upozornění:
Výrobce garantuje u výrobku funkčnost při dodržování uvedených aplikačních postupů a správném skladování. Pokud má být výrobek použit na jiné účely než je předepsáno, je nutné si jeho použitelnost ověřit přímo na místě za podmínek, za kterých bude lepení prováděno. Na takto použité výrobky nemůže výrobce poskytnout záruku na kvalitu spoje.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: